In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558788A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008-2010 PROSTAR, TRANSTAR
Special Price
$410.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558788A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 35-7/16" |
| Core Width | 38-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AND POINTS DOWN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS 3/4-16 UNF PARALLEL THREAD FITTINGS |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 259850C91 2594850C91 3E0117490000 3S11749 238788 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |