In stock
Part Number | SKU
558792A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2007-2010 CONDOR SANITATION TRUCK
Special Price
$734.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558792A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 45-3/4" |
| Core Width | 33-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 5-9/16" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 5-9/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | A0526612004 0526612004 05-26612-004 1808129 1A20141 A0526612000 A05-26612-000 A0526612004 A05-26612-004 P3013432 P30134-32 P30134A9 P30134-A9 0437262S 239196 8000-58ST 800058 800058ST FRE58 FRE-58 S8058 437262 437262S FR74PTO LT9306 613RA058 238792 |
| Notes | 6" X 6" CRANKBOX |