In stock
Part Number | SKU
558790A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2010-2013 M2 106
Special Price
$845.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558790A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 39-3/8" |
| Core Width | 30-5/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | QUICK CONNECT FITTINGS 1-1/16" -12UN WITH COOLER ON 18" CENTERS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | A0528847001 Y1962001 BHTV9208001 V9208001 BHTV9208002 238790 HD9310 BHT V9208002 W2363002 BHTW2363002 0528848001 A0530697003 A0530697002 A0531750002 A0528847000 0528848000 W2363001 BHTW2363001 CX006001 4210545 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |