In stock
Part Number | SKU
558749A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008 & NEWER LONESTAR
Special Price
$815.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558749A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 51-5/8" |
| Core Width | 25-7/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 6-3/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 6-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 2596325C91 3E0117240000 238749 2596325C91 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |