Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558656A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008-2010 WORKSTAR 7000 SERIES
Special Price
$842.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558656A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 44-1/8" |
| Core Width | 27-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 6" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT 5-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 8 PLATE COOLER ON 20-11/16" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558656A 238656 3E0113960000 2604195c91 2604117C92 5A070732000 2591828C91 2591828C92 3S0113960000 238656 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
