In stock
Part Number | SKU
558742A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008 & NEWER WORKSTAR 7000 SERIES
Special Price
$799.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558742A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 46-1/4" |
| Core Width | 35-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558742A 2604145C91 1S180263 2605067C91 238742 HD9289 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |