Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44IHC2265
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 2004-2009 5500I, 5600I 5900I
Special Price
$821.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC2265 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Core Height | 25-3/8" |
| Core Width | 18-3/4" |
| Depth | 4-5/16" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | NV7D IHDAC6F 1S180035 1S180056 1S5266D 2509893C91 2509894C91 2509896C1 3570333F91 3580041F91 DURIHDAC6F DHTIH6F DHT6F 37416F 1N180035 1S0052660000 CA2265 NAV16420 NAV16420R 441299 222265 2592293C91 4401-3530 44013530 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

