In stock
Part Number | SKU
558728A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2013-2014 TERRASTAR
Special Price
$717.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558728A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 24-7/16" |
| Core Width | 28-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 12-5/8" |
| Outlet | 2-1/4" LOWER RIGHT AT 2-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 20-1/2" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558728A 260537C1 2606537C92 3E0130490000 375749F92 2606537C92 3E13048 5A0763880000 238728 FLA000798 HDC010886PA |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |