In stock
Part Number | SKU
558637A
MACK | VOLVO RADIATOR: 2003-2007 MACK PNG DUMP TRUCK, VOLVO VN780
Special Price
$748.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558637A |
|---|---|
| Make | VOLVO, MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 33-3/8" |
| Core Width | 34-15/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | YES |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558637A 3MF5553M 3MF5580M 25176169 85112709 1003610 1003610A 1003610B 1003610D 1003610DS 1102323CS 1102496AS 1040218 1040218A 1040218B 1050099 1050099C 1050122 1050122C 1050124 1050124C FLA000441 |
| Notes | INCLUDES COOLER. DOES NOT CLUDE FRAME WORK. |