Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559019
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2005-2007 3800, 4100, 4200, 4300, 4400, 2002-2007 8500
Special Price
$531.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559019 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 22" |
| Core Width | 28-3/8" |
| Inlet | 2-1/4" LEFT AT 17-1/2" DOWN |
| Outlet | 2-1/4" RIGHT AT 17-1/2" DOWN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 2586034C1, 3S51537, 239019, 2585042C91, 2506891C91, 2506891C92, 2586033C92, 1S180125, 2507767C92, 1S180051, 2586695C92, 1S180127, 3S10586, IN40B, HDC010239, NAV27, 3E0105860000, 5A0671810000, 437271P, 640019, 6400-19PT |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |