In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
558655A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008-2011 7300-7700 WORKSTAR
Special Price
$782.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558655A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 45-5/8" |
| Core Width | 31-7/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 5-3/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 5-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558655A 1S1801330000 1S180152 1S180204 2592330C91 2592329C91 2592329C92 2592331C91 3S0113980000 3E0117600000 238655 HD9129 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |

