In stock
Part Number | SKU
558642A
CHEVY GMC RADIATOR 2007-2009 TOPKICK, 6000, 7000, 8000 WITH 8.1L GAS, 6.6L, 7.2L, 7.8L DIESEL ENGINE
Special Price
$739.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558642A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-1/8" |
| Core Width | 23" |
| Inlet | 1-3/4" UPPER LEFT |
| Outlet | 1-3/4 LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | ¾" QUICK DISCONNECT 18" CNTRS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558642A 15258912 8152589120 1517091 238642 15797459 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |