In stock
Part Number | SKU
558692A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2012 W95, 114SD
Special Price
$881.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558692A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 35-3/4" |
| Core Width | 41-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 5-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 9" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558692A 0529618003 0529618001 3S058082003 3S0580820003 05300352007 1A0209940003 1A029940003 3A0579240003 A0530356007 A0529628003 238692 MOD3S0580750003 3S0580750003 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |