In stock
Part Number | SKU
558701
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2010 & NEWER WORKSTAR 7000 SERIES
Special Price
$760.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558701 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | (3) 45-5/8" EACH |
| Core Width | (3) 11-1/4" EACH |
| Inlet | 1" UPPER RIGHT |
| Outlet | 1" LOWER RIGHT |
| Rows | 1 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | (3) 1" EACH |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558701 1003716 1040301 2604461C91 2604461C92 2604461C93 2604461C94 3852265F97 238701 1003716-D 1003716D |
| Notes | 3 RADIATORS CREATE ONE TRIPLE PASS RADIATOR. |