In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44KW2304
KENWORTH | PETERBILT CHARGE AIR COOLER: 2008 & NEWER(PACCAR ENGINE) T300, T370, 330, 335, 340
Special Price
$741.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44KW2304 |
|---|---|
| Make | PETERBILT, KENWORTH |
| Core Height | 37-1/8" |
| Core Width | 15-7/8" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 4" STRAIGHT |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44KW2304 222304 W6932001 P2318001 F3161222201030 F3161222101040 HDH010773 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |


