Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559179A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR 2005-2007 3000, 3600, 3800, 4100-4400
Special Price
$511.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559179A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 22-1/16" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Inlet | 2-1/4" RIGHT MIDDLE AT 14-3/8" DOWN |
| Outlet | 2-1/4" LOWER MIDDLE AT 14-3/8" DOWN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559179A 1S180071 1S180126 2586049C91 2586049C92 2586419C91 3S016250000 640023 238715 239179 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |