In stock
Part Number | SKU
559074A
KENWORTH | PETERBILT RADIATOR: 2008-2013 320 CURBTENDER SANITATION TRUCK,T660
Special Price
$788.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559074A |
|---|---|
| Make | KENWORTH, PETERBILT |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 40-1/2" |
| Core Width | 30-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 9" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT 9" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559074A L9797001 L9792001 R1621001 T8789001 239074 X1290001 F3161661102010 770022 238717 R1621003 |
| Notes | 6-3/4" X 7-3/8" CRANKBOX |
