Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44FR2277
FREIGHTLINER | STERLING CHARGE AIR COOLER 08-09 ACTERRA MODEL Q, 08-13 M2
Special Price
$806.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR2277 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Core Height | 28-5/8" |
| Core Width | 23-7/8" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | BHTP4665100 CHS21 BHTP5243001 P5243001 0130514000 P4665100 A0525424001 FRT18140 FRT18140N 441294 222277 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |


