In stock
Part Number | SKU
552110
CHEVROLET | GM RADIATOR: 1992-2002 KODIAK & TOPKICK MODELS
Special Price
$629.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552110 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 31-3/8" |
| Core Width | 23-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 2-1/8" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 6 PLATE COOLER ON 18" CENTERS WITH 1-1/16" OIL RING FITTINGS |
| Depth | 1-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552110 20853 52471173 52471174 52471175 20854 1R2678 1R2974 RA1111 239148 232460 89018633 232109 52458537 89018634 HD9146 232110 |
| Notes | 3/4" NPT PORT & 1-1/16" O-R G FACE COOLER FITT GS. |