In stock
Part Number | SKU
6619516
Peterbilt AC Evaporator Core | 325 340 357 378 386 | OEM 3X010018
Special Price
$156.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 6619516 |
|---|---|
| Make | PETERBILT |
| Model | 325 340 357 378 386 |
| Core Height | 11" |
| Width | 0 |
| Core Width | 10-7/16" |
| Depth | 2-5/8" |
| Warranty | 1-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 6619516 3X010018 6679 27-19516 3S011172 3X011171 TE8038 |
| Notes | MUST MATCH OEM NUMBER TO ENSURE PROPER FITMENT. |