In stock
Part Number | SKU
558616A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2008-2013 M2, 106 BUSINESS CLASS
Special Price
$701.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558616A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 29-5/8" |
| Core Width | 30-1/2" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558616A A0525423000 A0525423002 A0525423004 A0525423006 BHTN3254001 N3254001 BHTN4146001 N4146001 BHTR6064001 R6064001 0525194000 0525194002 0525194006 238616 9000-52 900052 9000-52ST 9000-52PT 900052ST 900052PT TR8616 CR8616 |
| Notes | INCLUDES OIL COOLER |