In stock
Part Number | SKU
359958
CASE IH COMBINE RADIATOR: 1688 2188 | OEM 116154A1 117403A1
Special Price
$1,937.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359958 |
|---|---|
| Make | COMBINE MODELS 1688, 2188 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 36-3/4" |
| Core Width | 30-1/2" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 6 |
| Depth | 5-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 116154A1 117403A1 219958 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. CORE HAS INLINE TUBES |