Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559069A
HINO RADIATOR: 2005 - 2008 238, 258, 268, 338 MODELS
Special Price
$368.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559069A |
|---|---|
| Make | HINO |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 27-1/2" |
| Core Width | 25-11/16" |
| Inlet | 2-3/16" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-3/16" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 14 3/4" CENTERS |
| Depth | 1-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559069A 16400E0070 16400E0231 S160906840 239069 5900-13 HIN01 590013 |
| Notes | INCLUDES OIL COOLER |