In stock
Part Number | SKU
552846N
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 4700 4900 8000 MODELS
Special Price
$690.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552846N |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | COPPER / BRASS |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 29-7/8" |
| Core Width | 26" |
| Inlet | 2 1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | 0 |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552846N 640053 CVTU39753 3975 T53 232118 1002846 1664656C91 2507376C92 2509883C91 2585037C91 3510201 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |