Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
552049A
GMC ISUZU RADIATOR 1997-2002 GMC LOW CAB FORWARD, T SERIES DIESEL 1998-2002 ISUZU F-SERIES CABOVER
Special Price
$584.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552049A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 30-1/2" |
| Core Width | 23-1/2" |
| Inlet | 1-9/16" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 6 |
| Depth | 1-5/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552049A 552049 5800-31ST 580031ST 5800-31 580031 TR2106 232049 SCSI232049 TR2049 GMC2049 RADCH106 20877 5247023 52470233 8524702330 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |