Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
552653A
MACK RADIATOR: LATE 2003 - 2006 CX, CXN613 MODELS
Special Price
$586.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552653A |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 31-7/8" |
| Core Width | 29-5/8" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 0 |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 552653A 552653 552653OEM 7300-11-AP 730011AP LT1178 552653OEM D0090 3MF5541AM TR9252 730011 7300-11 376753551 MAC11 3MF5514AM 3MF55541M 3MF55541M D0094 239252 730011ST 730011PT 730011PTR 730011AP 7311 44091 BTC7257SM BT7257SM SCSI239252 CTVTM80913 CTVTU80913 MK8091 MK8091AP 437394P 43739AS SCSI437394S HB376753551 8MK376753551 RADMA104 FLX000421 HDC010205 2400382 552653 SRM2653CK 2MF519BM 25174550 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
