In stock
Part Number | SKU
559068A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR | FRE47 800074
Special Price
$498.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559068A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 42-1/8" |
| Core Width | 38" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 3-15/16" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 7-7/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 0 |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559068A 559068 8000-74 239068 FRE47 TR9068 SCSI239068 800074 |
| Notes | CORE HEIGHT 42-1/8". INCLUDES COOLER. DOES NOT INCLUDE FRAME WORK. |