In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
559000A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2003 - 2009 M2 BUS WITH CAT ENGINE: 2005 - 2007 STERLILNG ACTERRA Q WITH FREI
Special Price
$577.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559000A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 29-5/8" |
| Core Width | 24-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT AT 1-1/8" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 1-1/8" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 18 |
| Depth | 1-7/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559000A 559000 BHT74675 BHTE6362 E6362 74675 BHT7467174671 D4725 BHTD4725 BHTD9439 D9439 BHTD9438 D9438 BHTB8066 B8066 BHTB8088 B8088 74676 74676100 8000-62 800062 8062 S8062 FRE62 FR710C 239000 TR9000 SCSI239000 437265S |
| Notes | INCLUDES COOLER. DOES NOT INCLUDE FRAME WORK. |