In stock
Part Number | SKU
44FR2245
FREIGHTLINER | STERLING CHARGE AIR COOLER
Special Price
$539.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR2245 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 27-1/2" |
| Core Width | 14" |
| Depth | 2-3/8" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | FLD3D FR3D D3032 441258 BHT94041 44FR2245 222245 BHT80296 BHTE2638 E2638 BHTD3032 D3032 BHTB6740 B6740 CAC391 BHTF2186 FRT18131 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

