In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44IHC9M
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: NGD WITH V8 ENGINE (45 DEGREE CURVED INLET)
Special Price
$474.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC9M |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Core Height | 23-3/8" |
| Core Width | 12-3/4" |
| Depth | 3" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44IHC9M 222163 408007 1696956C BTC1136C 1136C CAC136 NV9H 1696956 441250 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

