In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44FR9906
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER: CAB OVER ENGINE APPLICATIONS
Special Price
$588.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR9906 |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 26-1/2" |
| Core Width | 18-5/8" |
| Depth | 2-3/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44FR9906 4856820001, 4856825001, 0123166000, 4866820001, 4866825001, FL1E, CAC103B, CA2028, 18103, 37411I, BTC1103B, FRDAC1E, SRMFR1E, BT1103B, 1103B, WSR1103B, 44FR1E, DURFRDAC1E, DHTFR1E, DHT1E, 37411E, FLX010224, FRT18103, FRT18103N 222028 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

