In stock
Part Number | SKU
44FR5N
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER: CENTURY CLASS 1996 W/500-550HP ENGINE
Special Price
$723.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR5N |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 36-7/8" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1AA00111, 1AA00111S, 1SA00207R, 1SA00209R, 1SA00210R, 1SA00211R, 2AM00062, 68924, 72101, A0519502000, A0519502002, B3522, B8672, BHT1AA00111, BHT1SA00207, BHT1SA00209, BHT1SA00210, BHT1SA00211, BHT3521, BHTA6729, BHTD9466, C2869, CAC107EH, 441139, 4401-1709, CAC1107EH, C-FL5N, CFL5N, 44011709, LT7026 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |
We found other products you might like!


