Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
409989
BOBCAT SKIDSTEER RADIATOR: OEM #'S 6685733, 6718648
Special Price
$570.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 733G, 773, 773G, S150, S160, S175, S175G SERIES, S185, S185G SERIES, T190, T190G SERIES.
| Part Number | SKU | 409989 |
|---|---|
| Application | BOBCAT SKID STEER LOADER 733G |
| Core Height | 27" |
| Core Width | 12-5/8" |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 2 ¼" |
| Inlet | 1-1/4" |
| Outlet | 1-1/4" |
| Rows | 4 |
| Oil Cooler | NO |
| OEM | Aftermarket Numbers | 6685733 6718648 219989 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |