In stock
Part Number | SKU
359948
MASSEY FERGUSON TRACTOR RADIATOR: 240(HYDROSTATIC STEERING) 253 | OEM 3599709M92
Special Price
$285.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359948 |
|---|---|
| Make | MASSEY FERGUSON MODEL 240 W/ HYDROSTATIC STEERING & MODEL 253 |
| Models | 240 253263 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-3/8" |
| Core Width | 15-1/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2-1/8" |
| Fill Neck | 2-3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3599709M92 219948 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |