In stock
Part Number | SKU
359922
FORD NEW HOLLAND / JOHN DEERE SKIDSTEER RADIATOR: L865, L885, LS180, LX865, LX885, 8875 MODELS
Special Price
$508.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359922 |
|---|---|
| Make | FORD SKIDSTEER MODELS L865, L885, LS180, LX865, LX885 / JOHN DEERE 8875 SKIDSTEER |
| Models | FORD/NEW HOLLAND : L865 L885 L5180 LX865 LX885 JOHN DEERE : 8875 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20" |
| Core Width | 19-1/2" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-5/16" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | MG86534243 86534243 A86534243 86511967 219922 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |