Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359840
MASSEY FERGUSON TRACTOR RADIATOR: 20E, 20D UK MODELS, 20F, 30E, 30H, 240 (MANUAL STEERING / 2WD), 25
Special Price
$239.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: SEE PART NUMBER 359948 FOR 240 MODEL WITH HYDROSTATIC STEERING.
| Part Number | SKU | 359840 |
|---|---|
| Make | 20E, UK MODELS 20D, 20F, 30E, 30H, 240 (W/ MANUAL STEER & 2WD) 250 |
| Models | 20E UK MODELS 20D 20F 30E 30H 240 250 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/2" |
| Core Width | 15-3/16" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1680547M92 219840 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. FOR MODEL 240 WITH HYDROSTATIC STEERING SEE PART # 359948 |