In stock
Part Number | SKU
359817
KUBOTA TRACTOR RADIATOR: L2250DT, L2250F, L2250G, L2250T, L2250TOW, L2250DTGST
Special Price
$232.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359817 |
|---|---|
| Make | L2250DT, L2250F, L2250G, L2250ST, L2250TOW, L2250DTGST355N |
| Models | L2250DT L2250F L2250G L2250ST L2250TOW L2250DTGST |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 14-3/4" |
| Core Width | 16-1/4" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 2 |
| Depth | 1-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1732172060 1733172060 219817 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |