In stock
Part Number | SKU
359815
KUBOTA TRACTOR RADIATOR: M4050 M4050DT M4500 M4500DT | OEM 1561272060
Special Price
$457.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359815 |
|---|---|
| Make | M4050, M4050DT, M4500DT |
| Models | M4050 M4050DT M4500 M4500DT |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16-3/4" |
| Core Width | 19-1/2" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-1/2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1561272060 219815 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |