In stock
Part Number | SKU
359805
FORD | JOHN DEERE SKIDSTEER RADIATOR: L553 L555 675 675B | OEM 9828737 MG9828737
Special Price
$427.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359805 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE 675, 675B SKIDSTEERS / FORD L553, L555 |
| Models | JOHN DEERE : 675 675B SKIDSTEERS FORD/NEW HOLLAND : L553 L555 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-13/16" |
| Core Width | 17-3/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-11/16" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 9828737 MG9828737 219805 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. SIMILAR TO 359806-CHECK OUTLET CONNECTION SIZE. |