In stock
Part Number | SKU
359592
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 840, 940, 1040, 1140, 1350, 1550, 1750, 1850, 2040, 2150, 2155, 2255, 2
Special Price
$225.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359592 |
|---|---|
| Make | 840, 940, 1040, 1140, 1350, 1550, 1750, 1850, 2040, 2150, 2155, 2255, 2355N |
| Models | 840 940 1040 1140 1350 1550 1750 1850 2040 2150 2155 2255 2355N |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-3/4" |
| Core Width | 13-1/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-7/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL39290 219592 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |