In stock
Part Number | SKU
359571
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4630 (W/AC) | OEM AR68872 AR68871 AR68859 AR68860
Special Price
$777.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTE: FOR 4630 MODEL WITH AIR CONDITIONING AND SERIAL NUMBER 10647 & AFTER.
| Part Number | SKU | 359571 |
|---|---|
| Make | 4630 |
| Models | 4630 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 29" |
| Core Width | 22" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 6 |
| Depth | 3-3/4" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR68872 AR68871 AR68859 AR68860 219571 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. FOR A/C VERSION OF MODEL 4630. SERIAL NUMBER 10647 & AFTER. |