Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
351040
JOHN DEERE TRACTOR | STATIONARY POWER UNIT RADIATOR | AR43945 AR43190 AR43947
Special Price
$662.00
Regular Price
$9,999.00
Fp test
this is test
| Part Number | SKU | 351040 |
|---|---|
| Make | 4520, 4620 TRACTORS, 6-466A, 6-466D, 6-466T POWER TECH STATIONARY UNITS |
| Models | 4520 4620 TRACTORS 6-466A 6-466D 6-466T POWER TECH STATIONARY UNITS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 28" |
| Core Width | 21-1/2" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR43945 AR43190 AR43947 211040 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. IF REPLACING RADIATOR OEM # AR43190, YOU WILL ALSO NEED TO REPLACE TOP & BOTTOM RAD HOSE. (R46521, R46453) |