In stock
Part Number | SKU
558636A
CHEVY GM RADIATOR FITS 2004-2008 WORKHORSE
Special Price
$388.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558636A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 28-1/4" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Inlet | 1-5/16" UPPER LEFT |
| Outlet | 1-9/16" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | (2) 11-1/2" CENTERS |
| Depth | 1-3/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 52494798 LT9111 GMC34AP GMC38 238636 CR1530 1530 HDC010521PA |
| Notes | INCLUDES OIL COOLER ON DRIVER & PASSENGER SIDE. |