In stock
Part Number | SKU
359556
FORD | NEW HOLLAND RADIATOR: VARIOUS TRACTORS, SWATHERS | OEM C5NN8005AB, NCA8005C
Special Price
$233.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: FORD NEW HOLLAND SWATHERS: 500, 1469
FORD NEW HOLLAND TRACTORS: 501, 541, 600, 601, 611, 620, 621, 630, 631, 640, 641, 650, 651, 660, 661,
671, 681, 700, 701, 740, 741, 771, 800, 801, 811, 820, 821, 840, 850, 851, 860, 861, 871,
| Part Number | SKU | 359556 |
|---|---|
| Make | Ford/New Holland Swathers: 500, 1469 Ford/New Holland Tractors: 501, 541, 600, 601, 611, 620, 621, 630, 631, 640, 641, 650, 651, 660, 661, 671, 681, 700, 701, 740, 741, 771, 800, 801, 811, 820, 821, 840, 850, 851, 860, 861, 871, 881, 900, 901, |
| Models | JUBILEE NAA NAB 500 501 1469 600 700 800 900 2000-4000 SERIES EXC HD IND & FORKLIFT |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-1/2" |
| Core Width | 16-1/8" |
| Inlet | 1-1/4" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | C5NN8005AB NCA8005C 219556 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |