In stock
Part Number | SKU
352064
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: VARIOUS MODELS | AL176361 AL169733 AL160274
Special Price
$1,433.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 6020, 6120, 6120L, 6215, 6220, 6220L, 6320, 6320L, 6415, 6420, 6420L, 6420S, 6425, 6520L, SE6020, SE6120, SE6220, SE6320, SE6420
| Part Number | SKU | 352064 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE |
| Models | 6020 6120 6120L 6215 6220 6220L 6320 6320L 6415 6420 6420L 6420S 6425 6520L SE6020 SE6120 SE6220 SE6320 SE6420 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-7/8” |
| Core Width | 21-3/8” |
| Inlet | 2-3/8" |
| Outlet | 2-3/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 5-1/4" |
| Fill Neck | None |
| OEM | Aftermarket Numbers | AL176361, AL169733, AL160274, AL164554, AL171542, 212064 |
| Notes | SURGE TANK INCLUDED WITH RADIATOR. TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |