In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44IHC9H
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 1994-1999 4900, 3000, 4000, CLASS 6, S-LINE
Special Price
$516.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC9H |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 23-1/4" |
| Core Width | 12-1/2" |
| Depth | 2-1/2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44IHC9H 1659054C91, 1659055C91, 1696920C1, 1696955C1, 1696956C1, 1697719C1, 35272118C93, 9107001, 1E5104, IE5104, IE3509, 1E3509, IE3509, 1E3834, IE3834, 1E3835, IE3835, NV9H, RHT051, 16419, CA2089, 37419H, BTC1136M, IHDAC9H, SRMIHC9H, 441195 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

