In stock
Part Number | SKU
558626A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2010-2013 PROSTAR & TRANS STAR
Special Price
$748.00
Regular Price
$9,999.00
COOLER ON GRILL SIDE.
BOTTOM CONNECTION PO TS DOWN.
| Part Number | SKU | 558626A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 35-1/8" |
| Core Width | 40-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" BOTTOM RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558626 1102580-CS 238626 2604295C93 2604295C95 2513233C1 369761F97 2604400C94 3839638F97 3697461F97 2604295C91 2604295C92 2604295C94 2604295C95 3697461F91 3697461F92 3697461F93 3697461F94 3697461F95 3697461F96 2604400C96 2513233C1 2513235c1 2518193C91 |
| Notes | MUST REUSE & COMPARE OEM FRAMEWORK. USE 558627 FOR AUXILLARY RAD |
We found other products you might like!




