In stock
Part Number | SKU
558776A
INTERNATIONAL RADIATOR 2010 & NEWER PAYSTAR & WORKSTAR WITH MAXXFORCE ENGINE
Special Price
$862.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558776A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 38-1/2" |
| Core Width | 40-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT (9-1/8" IN) |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | GRILL SIDE 11-1/2" CENTERS |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3902436F92 3843192F94 3928017F92 3907206F92 3948593F91 2511216C92 2512844C91 2604438C94 2513223C1 25133238C1 LT9508 NAV64AP NAV64 1003793 HDC011241PA 238776 640114PT 6601898 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |