Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44PB2295
PETERBILT 330, 335, 340 AND KENWORTH T300 CHARGE AIR COOLER
Special Price
$597.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44PB2295 |
|---|---|
| Make | KENWORTH, PETERBILT |
| Core Height | 32-3/8" |
| Core Width | 9" |
| Depth | 4-1/4" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222295 1E5145 1E5145D 374120H KW12D PEDAC20H DURPEDAC20H DHTPE20H DHT20H PET17707 PET17707ED PET17707N PET17707R |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

